{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
x
D'S damat D'S damat mobil uygulamasından devam edin
İndir

Her tarza hitap eden D’S damat koleksiyonları, trendleri en iyi şekilde yakalamak isteyen beylerin favorisi! Birbirinden dikkat çeken tasarımlarıyla her tarzı destekleyen ürünlerimiz bu kez de monokrom stilde kendini gösteriyor. Tarzınız ister klasik ister spor ya da casual olsun her tarzı şık kılacak monokrom giyim detaylarını D’S damat ürünlerinde bulabilirsiniz. Tek renk giyinmenin sıkıcı olduğu yanılgısını kıran monokrom kombinler için merak ettiğiniz her şey bu yazımızda sizi bekliyor. “Monokrom stil ile nasıl şık bir görünüm yakalanır?” sorusunu cevaplamadan önce “monokrom nedir?” kısaca bahsedelim.

Keşfet

Monokrom Nedir?

Eski Yunanca bir sözcük olan Monokrom, tek renkten oluşan tasarımları ifade etmektedir. Tek renk ve tonlarından oluşan monokrom akım, birçok alanda karşımıza çıkabiliyor. Moda, ev dekorasyonu, mobilya gibi alanlarda kullanılan tek renkler ve o renklerin tonları monokrom tarz olarak adlandırılıyor.

Keşfet

Monokrom Stil Nasıl Oluşturulur?

Giyim tarzında monokrom stil denildiğinde tek renk tonunun tercih edildiği kombinler anlaşılıyor. Sade ve basit bir görünüm gibi algılansa da aslında bu tarz, sanıldığı kadar kolay değil. Çünkü her renk kullanıldığı kumaş türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, pamuklu kumaşın siyahı ile polyester kumaşın siyahı aynı görünümde olmuyor. Siyah parçaları kombinlemek istediğinizi düşünelim. Pantolon için tercih ettiğiniz siyah renk ile üstüne tercih edeceğiniz parçanın siyahı birbiri ile uyumsuz ise maalesef hayal edilen şıklığa ulaşılamıyor. Bu yüzden monokrom stil oluştururken seçilen parçaların kumaşlarının birbiri ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Keşfet

Tek Renkle Gelen Şıklık!

Tek renk giyim her ne kadar zorlayıcı ve sıkıcı bir algı yaratsa da aslında daha cesur ve çarpıcı bir görünüm yakalamayı sağlıyor. Gücünü sadelikten alan monokrom giyimi, minimal akımın öne çıkan “az aslında çoktur” cümlesi ile de ifade edebiliriz. Basit ve sade parçalarla yani daha az kıyafetle ve daha az zaman harcayacağınız bir kombinle şık bir stil oluşturabilirsiniz. Tek rengin hakim olduğu veya tek rengin tonlarına yer verilen kombinler, hem zamansız hem de kusursuz görünümün formülünü veriyor.

Keşfet